Loading...

Apartamenty na wynajem - Kleparz, Kraków

Przepraszamy, obecnie nie mamy żadnych nieruchomości.

Skorzystaj z wyszukiwarki, by znaleźć idealną nieruchomość.

Hamilton May specjalizuje się w wysokiej jakości nieruchomościach zlokalizowanych w centrum Krakowa; jesteśmy tym bardziej dumni mogąc zaproponować Państwu szeroki wybór aktualnych ofert znajdujących się w rejonie Kleparza.


Rynek wynajmu mieszkań na Kleparzu

Z uwagi na położenie Kleparza w bezpośredniej bliskości centrum i Starego Miasta, dzielnica ta jest bardzo popularna wśród najemców, co powoduje że ceny znajdujących się na tym obszarze lokali osiągają wysoki na tle całego miasta poziom. Oczywiście dodatkowym czynnikiem wpływającym na cenę jest stan budynku oraz standard znajdującego się w nim mieszkania.

Okolica ta jest popularna wśród wielu najemców, w tym studentów pobliskich uczelni, pracujących profesjonalistów, oraz najemców zagranicznych. Jak w każdym wielokulturowym mieście, właściciele mieszkań to zarówno lokalni, jak i zagraniczni inwestorzy, oferujący umeblowane oraz nieumeblowane apartamenty.

Ceny najmu zmieniają się w ciągu roku – z tego powodu zapraszamy do obejrzenia aktualnych ofert wynajmu na Kleparzu.

Nieruchomości na Kleparzu

Architektura Kleparza to głównie historyczne kamienice, będące w zróżnicowanym stanie - niektóre z nich zostały całkowicie odrestaurowane, inne zaś domagają się renowacji. Nowe inwestycje na terenie dzielnicy są nieliczne i bardzo rozproszone, co jednak wpływa dodatnio na ich popularność i cenę, powodowane wysokim zapotrzebowaniem.

Z uwagi na bliskość centrum, liczba miejsc parkingowych jest ograniczona - z tego tytułu wszelkie nieruchomości posiadające podziemny parking są bardzo poszukiwane.

Wiele ulic i innych punktów Kleparza posiada drzewa i trawniki - większość z nich znajduje się w zasięgu 10-minutowego spaceru od Starego Miasta. Mieszkania zlokalizowane przy Alejach są mniej popularne z powodu zwiększonego poziomu zanieczyszczeń oraz hałasu powodowanego ruchem ulicznym.