Loading...

Mieszkania na sprzedaż - Centrum (Śródmieście), Kraków

Śródmieście należy do głównej sfery zainteresowań Hamilton May, co dodatkowo podkreśla fakt iż mamy tu swoją siedzibę, będąc tym samym w bezpośredniej bliskości wielu oferowanych przez nas nieruchomości. W celu zdobycia ogólnych informacji o tej części miasta, jak również o oferowanych przez nas lokalach zachęcamy do zapoznania się z niniejszym opisem oraz szczegółowym wykazem aktualnie dostępnych nieruchomości.


Rynek sprzedaży na Starym Mieście

Centrum Krakowa składa się z wielu odrębnych obszarów. Z racji bliskości wielu największych atrakcji, Centrum od wielu lat stanowi obszar szczególnie popularny wśród nabywców nieruchomości, mimo dość wysokich jak na Kraków cen. Rejon centrum na ogół dysponuje bardzo dobrym wyborem ofert nieruchomości przeznaczonych na sprzedaż; począwszy od wymagających renowacji, budżetowych mieszkań, aż po oferty luksusowe, skierowane do najbardziej zamożnych klientów.

Wielu inwestorów - zarówno z Polski jak i z zagranicy - często dokonuje zakupu nieruchomości w obszarze Centrum, z zamiarem późniejszego wynajmowania lokalu w celach komercyjnych. Istnieje też grupa nabywców z innych miast i krajów dokonująca zakupów z chęci posiadania miejsca na wakacyjny wypad. Z reguły, apartamenty wysokiej klasy występują w niewielkiej ilości, bardzo szybko znajdując nowych nabywców.

Ponieważ ceny lokali są silnie uzależnione od ich dokładnej lokalizacji, zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem aktualnych ofert w celu uzyskania kompletnych informacji.


Opis nieruchomości na Starym Mieście

Pod względem architektonicznym Stare Miasto to w ogromnej większości historyczne kamienice, znajdujące się w różnym stanie. Nowe inwestycje są bardzo rozproszone, co jednak w połączeniu z ich rzadkością wpływa na ich rosnącą popularność.

Wewnątrz murów Starego Miasta panuje zakaz ruchu samochodowego, co wynika z rekreacyjno-turystycznego charakteru tej części Krakowa; z wieloma hotelami, restauracjami i sklepami. Mimo że na samym Rynku i w jego okolicy występują lokale mieszkaniowe, większość mieszkańców - ze względu na komfort życia - preferuje obszar leżący poza murami Starego Miasta.

Oddalając się od Rynku Głównego, rezydencje mieszkaniowe zaczynają występować w większej liczbie; tak jak to ma miejsce w obszarze pomiędzy Plantami a Alejami, gdzie apartamenty cieszą się szczególną popularnością i estymą.

Z uwagi na historyczny charakter Starego Miasta, możliwości ruchu pojazdów oraz parkingu są tutaj mocno ograniczone, co powoduje że każda nieruchomość dysponująca własnym parkingiem jest bardzo w cenie, szczególnie gdy jest to parking podziemny lub strzeżony. Wszyscy nabywcy powinni mieć to na uwadze, decydując się na zakup mieszkania na terenie Starego Miasta.

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony. Państwa prywatność ma dla nas ogromne znaczenie, a bezpieczeństwo danych to priorytet. Korzystamy z plików cookies, które pomagają nam dostosować treść do indywidualnych preferencji oraz dostarczać jeszcze wyższą jakość usług. Prosimy o wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies i zapoznanie się z polityką prywatności.