Loading...

Mieszkania do wynajęcia - Kraków, Centrum

Śródmieście należy do głównej sfery zainteresowań Hamilton May, co dodatkowo podkreśla fakt iż mamy tu swoją siedzibę, będąc tym samym w bezpośrednim sąsiedztwie wielu oferowanych przez nas nieruchomości. W celu zdobycia ogólnych informacji o tej części miasta, jak również o oferowanych przez nas lokalach zachęcamy do zapoznania się z niniejszym opisem oraz szczegółowym wykazem aktualnie dostępnych nieruchomości.

Rynek wynajmu w centrum Krakowa

Śródmieście to prawdopodobnie najbardziej porządana, pod względem wynajmu, dzielnica w Krakowie, i wiele z apartamentów jest w posiadaniu inwestorów, zarówno polskich, jak i zagranicznych, którzy zakupili je w celach wynajmu. Jak można się spodziewać, ceny najmu przewyższają krakowską średnią, zachowując jednak dobry poziom w porównaniu z innymi europejskimi miastami.

Jak w każdym wielokulturowym mieście, właściciele mieszkań to zarówno lokalni, jak i zagraniczni inwestorzy, oferujący umeblowane oraz nieumeblowane apartamenty. Prawdopodobnie, pomijając Wolę Justowską, Śródmieście to dzielnica najczęściej wybierana przez cudzoziemców. W wielu przypadkach są to profesjonaliści przybywający do Krakowa w trakcie podróży służbowych.

W okresie wakacyjnym, popyt na nieruchomości w Śródmieściu wzrasta, kiedy firmy zajmujące się krótkoterminowym najmem mieszkań powiększają swoją ofertę zakwaterowania turystów w sezonie. Kolejny szczyt popytu pojawia się pod koniec okresu letniego, kiedy wiele osób, w szczególności studentów, wraca do Krakowa.

Nieruchomości na Starym Mieście

Stare Miasto charakteryzują w przeważającej większości historyczne kamienice, znajdujące się w różnym stanie. Część z nich nadaje się do remontu, część jest w pełni odnowiona.Nowe inwestycje są bardzo rozproszone, co jednak w połączeniu z niewielką ich ilością wpływa na rosnącą popularność.

Wewnątrz murów Starego Miasta panuje zakaz ruchu samochodowego, co wynika z rekreacyjno-turystycznego charakteru tej części Krakowa; z wieloma hotelami, restauracjami i sklepami. Mimo że na samym Rynku i w jego okolicy występują lokale mieszkaniowe, większość mieszkańców - ze względu na komfort życia - preferuje obszar leżący poza murami Starego Miasta.

Oddalając się od Rynku Głównego, rezydencje mieszkaniowe zaczynają występować w większej liczbie; tak jak to ma miejsce w obszarze pomiędzy Plantami a Alejami, gdzie apartamenty cieszą się szczególną popularnością.

Z uwagi na historyczny charakter Starego Miasta, możliwości ruchu pojazdów oraz parkingu są tutaj mocno ograniczone, co powoduje że każda nieruchomość dysponująca własnym parkingiem jest bardzo w cenie, szczególnie gdy jest to parking podziemny lub strzeżony. Wszyscy właściciele powinni mieć to na uwadze, decydując się na najem swojego mieszkania na terenie Starego Miasta.

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony. Państwa prywatność ma dla nas ogromne znaczenie, a bezpieczeństwo danych to priorytet. Korzystamy z plików cookies, które pomagają nam dostosować treść do indywidualnych preferencji oraz dostarczać jeszcze wyższą jakość usług. Prosimy o wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies i zapoznanie się z polityką prywatności.