Loading...

Mieszkania do wynajęcia - Kraków, Centrum

Śródmieście należy do głównej sfery zainteresowań Hamilton May, co dodatkowo podkreśla fakt iż mamy tu swoją siedzibę, będąc tym samym w bezpośrednim sąsiedztwie wielu oferowanych przez nas nieruchomości. W celu zdobycia ogólnych informacji o tej części miasta, jak również o oferowanych przez nas lokalach zachęcamy do zapoznania się z niniejszym opisem oraz szczegółowym wykazem aktualnie dostępnych nieruchomości.

Rynek wynajmu w centrum Krakowa

Śródmieście to prawdopodobnie najbardziej porządana, pod względem wynajmu, dzielnica w Krakowie, i wiele z apartamentów jest w posiadaniu inwestorów, zarówno polskich, jak i zagranicznych, którzy zakupili je w celach wynajmu. Jak można się spodziewać, ceny najmu przewyższają krakowską średnią, zachowując jednak dobry poziom w porównaniu z innymi europejskimi miastami.

Jak w każdym wielokulturowym mieście, właściciele mieszkań to zarówno lokalni, jak i zagraniczni inwestorzy, oferujący umeblowane oraz nieumeblowane apartamenty. Prawdopodobnie, pomijając Wolę Justowską, Śródmieście to dzielnica najczęściej wybierana przez cudzoziemców. W wielu przypadkach są to profesjonaliści przybywający do Krakowa w trakcie podróży służbowych.

W okresie wakacyjnym, popyt na nieruchomości w Śródmieściu wzrasta, kiedy firmy zajmujące się krótkoterminowym najmem mieszkań powiększają swoją ofertę zakwaterowania turystów w sezonie. Kolejny szczyt popytu pojawia się pod koniec okresu letniego, kiedy wiele osób, w szczególności studentów, wraca do Krakowa.

Nieruchomości na Starym Mieście

Stare Miasto charakteryzują w przeważającej większości historyczne kamienice, znajdujące się w różnym stanie. Część z nich nadaje się do remontu, część jest w pełni odnowiona.Nowe inwestycje są bardzo rozproszone, co jednak w połączeniu z niewielką ich ilością wpływa na rosnącą popularność.

Wewnątrz murów Starego Miasta panuje zakaz ruchu samochodowego, co wynika z rekreacyjno-turystycznego charakteru tej części Krakowa; z wieloma hotelami, restauracjami i sklepami. Mimo że na samym Rynku i w jego okolicy występują lokale mieszkaniowe, większość mieszkańców - ze względu na komfort życia - preferuje obszar leżący poza murami Starego Miasta.

Oddalając się od Rynku Głównego, rezydencje mieszkaniowe zaczynają występować w większej liczbie; tak jak to ma miejsce w obszarze pomiędzy Plantami a Alejami, gdzie apartamenty cieszą się szczególną popularnością.

Z uwagi na historyczny charakter Starego Miasta, możliwości ruchu pojazdów oraz parkingu są tutaj mocno ograniczone, co powoduje że każda nieruchomość dysponująca własnym parkingiem jest bardzo w cenie, szczególnie gdy jest to parking podziemny lub strzeżony. Wszyscy właściciele powinni mieć to na uwadze, decydując się na najem swojego mieszkania na terenie Starego Miasta.