Loading...

Sklepy i powierzchnie handlowe dostępne na sprzedaż w Krakowie

Sklepy i powierzchnie handlowe dostępne na sprzedaż w Krakowie

Hamilton May przedstawia oferty sprzedaży powierzchni sklepowych oraz handlowych dostępnych na terenie Krakowa; głównie w granicach centrum. Nasze zestawienia nieruchomości są zawsze aktualne i prezentują szeroki wachlarz ofert.

Kraków ma do zaoferowania bogaty wybór różnego rodzaju powierzchni handlowych i sklepowych - od tych znajdujących się w historycznych lokalizacjach, na głównych szlakach komunikacyjnych, aż po współcześnie powstające centra handlowe. W ostatnich latach - wraz z wzrostem przychodów miasta i napływem nowych inwestycji, powstało wiele nowoczesnych kompleksów handlowych mających sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu rynku. Wielkopowierzchniowe centra handlowe znajdują się w rękach inwestorów lub spółek inwestycyjnych - z tego też względu zakup znajdujących się tam przestrzeni handlowych nie jest możliwy.

Inwestorzy i właściciele biznesów pragnący mieć swoje siedziby w centrum starego Krakowa mogą wybierać w szerokim wachlarzu ofert ulokowanych w historycznych kamienicach. Na terenie Starówki największą liczbą przechodniów mogą poszczycić się takie ulice jak Grodzka, Floriańska czy Szewska - dlatego też handlowcy gotowi są płacić pokaźne sumy za możliwość bycia w jednej z tychże lokalizacji. W rezultacie ceny tego typu nieruchomości mogą sięgać nawet 20 000 PLN za metr - ponieważ opłacalność biznesów prowadzonych w tych miejscach jest bardzo duża, ilość dostępnych lokali jest mocno ograniczona. Poza obszarem Starego Miasta, popularnością i wysoką stopą zwrotu inwestycji odznaczają się ulice Długa, Karmelicka, Starowiślna oraz Krakowska. Ceny w tych lokalizacjach oscylują w granicach 10 000 - 15 000 PLN za metr.

Oddalając się od centrum, pozostając na głównych szlakach komunikacyjnych, istnieje możliwość nabycia przestrzeni handlowych, ulokowanych w różnorodnych typach budynków. Ceny tych powierzchni są - w porównaniu do centrum - bardzo atrakcyjne i wahają się w granicach od 6000 - 8000 PLN za metr kwadratowy.