Loading...
Hamilton May Logo Hamilton May

Wyjątkowe mieszkanie w historycznej kamienicy przy Rynku Głównym w Krakowie

Hamilton May ma przyjemność zaprezentować wyjątkowy, 2 sypialniany apartament przy Rynku Głównym w Krakowie.

Funkcjonalny, klasycznie wykończony apartament o powierzchni 85,5m2 zawiera 2 sypialnie, otwarty aneks kuchenny z wszelkimi sprzętami wysokiej jakości. W mieszkaniu znajdują się 2 łazienki oraz dodatkowa wanna w głównej sypialni. Z lokalu rozprzestrzenia się widok na wewnętrzne patio. Do mieszkania przynależy również duży balkon.

Jedna z najmłodszych kamienic przyrynkowych, która powstała na gruzach średniowiecznych murów. Pierwsza od rynku to kamienica Tryblowska, która powstała najpóźniej w połowie XIV wieku. Przebudowana w XVI wieku. Pod koniec tegoż stulecia należała do Jana Tenendusa- księgarza króla Stefana Batorego.  W początku XX wieku został wyburzony przez nowego właściciela z zamiarem wybudowaniu tu hotelu. Obecny gmach został wzniesiony wedle projektu Adolfa Szyszko- Bohusza na zlecenia wiedeńskiego towarzystwa ubezpieczeniowego „Feniks”. Jako pierwszy w Krakowie został wyposażony w klimatyzację i aluminiową stolarkę. W 1941 roku  przekształcono zabudowę. 

Apartament położony jest w kamienicy przy ulicy Św. Jana, tuż przy samym Rynku Głównym w Krakowie.

To genialna lokalizacja pozwalająca cieszyć się wielkomiejskim życiem. Na wyciągnięcie ręki znajdują się między innymi krakowskie Sukiennice, Bazylika Mariacka, Kino pod Baranami czy słynny Plac Szczepański. W centrum zlokalizowane są świetne lokale gastronomiczne oraz usługowe, które oferuję namiastkę krakowskiego stylu życia. Z mieszkania za pomocą tramwajów możemy dostać się do każdej części miasta.

Cena 6000 PLN miesięcznie + czynsz administracyjny (700 PLN) + media (150 PLN)

W celu obejrzenia oferty, zapraszamy do kontaktu z Hamilton May

Szczegóły nieruchomości

Ref: 17909
Miasto
Kraków
Ulica
Świętego Jana
Dzielnica
Powierzchnia
86 m2
Sypialnie
2
Łazienki
3
Od centrum
0km
Piętro
3
Min. okres wynajmu:
12 miesięcy
Niedawna aktualizacja
30-11-2022
Klimatyzacja
Balkon
Winda

Koszty

Ref: 17909
Cena za miesiąc
6 000 PLN
Cena/m2
70 PLN

Cena 6000 PLN miesięcznie + czynsz administracyjny (700 PLN) + media (150 PLN)

Hamilton May pobiera opłatę za wynajem tej nieruchomości. Opłata pobierana jest po przeprowadzeniu transakcji, gdy podpisana zostaje umowa najmu.

Zainteresowała Cię ta nieruchomość?
Umów się na oglądanie

Przewodnik po dzielnicy Stare Miasto

Stare Miasto - powód, by pokochać Kraków

Trudno o lepszą wizytówkę europejskiego miasta - zorganizowane wokół spektakularnego Rynku i otoczone pasem zieleni Stare Miasto przyciąga turystów i mieszkańców.

Trudno o lepszą wizytówkę europejskiego miasta - zorganizowane wokół spektakularnego Rynku i otoczone pasem zieleni Stare Miasto przyciąga turystów i mieszkańców.