Loading...
Hamilton May Logo Hamilton May

Unikatowa oferta willi w dworkowym stylu na dużej działce o powierzchni 1800m2

Nieruchomość położona w wyjątkowej części Krakowa na dawnym osiedlu profesorskim.

Dom w charakterystycznym dworkowym stylu wybudowany w latach 1919-1920 wg proj. F. Mączyńskiego. Przeprowadzony generalny remont w 2000 roku przywrócił (na podstawie zachowanych starych fotografii oraz opisów) nie tylko pierwotny wygląd, ale także dawną atmosferę. W oryginale zachowały się witraże z 1920 roku wykonane w pracowni Żeleńskiego.

Zaadaptowano również strych oraz podpiwniczenie na cele użytkowe, w którym znajduje się między innymi sauna i piwniczka na wina.

Dodatkowo w ogrodzie o powierzchni 18-tu arów znajduje się dom gościnny (55m2). Najbliższa okolica domu to szereg podobnych willi z tego samego okresu stanowiących swojego rodzaju enklawę.

Dostojne ogrody przepełnione starodrzewem są ostatnim w Krakowie przykładem dawnej wielkiej sztuki ogrodowej.

Budynek wykończony z zastosowaniem materiałów wysokiej jakości z dbałością o detale. Uwagę zwraca obszerny salon, wysoki hall, efektywne schody prowadzące na I piętro oraz odnowione witraże z 1920 wg. projektu Franciszka Mączyńskiego, które są skatalogowane.

Niepowtarzalne położenie domu spełnia oczekiwania najbardziej wymagających: Rynek Główny oddalony jest o 1700m; szlak spacerowy Królewska Młynówka 100m; węzeł połączeń komunikacyjnych (skrzyżowanie ulic Królewskiej, Karmelickiej i Alei Trzech Wieszczów) 300m; Park Jordana 900m.

Cena 9 900 000 PLN zawiera miejsce parkingowe zewnętrzne, zawiera komórkę lokatorską

Osoby zainteresowane tą wyjątkową ofertą proszone są o kontakt z biurem Hamilton May.

Szczegóły nieruchomości

Ref: 20206
Miasto
Dzielnica
Powierzchnia
491 m2
Sypialnie
4
Łazienki
3
Liczba pięter
3
Rozmiar działki
1799 m2
Data aktualizacji
15-04-2024
Balkon
Telewizja kablowa
Ogród
Internet
Schowek
Parking prywatny

Koszty

Ref: 20206
Cena
9 900 000 PLN
Cena/m2
20 150 PLN

Cena 9 900 000 PLN zawiera miejsce parkingowe zewnętrzne, zawiera komórkę lokatorską

Hamilton May pobiera opłatę za sprzedaż tej nieruchomości. Opłata pobierana jest po przeprowadzeniu transakcji, gdy podpisana zostaje umowa sprzedaży.

Zainteresowała Cię ta nieruchomość?
Umów się na oglądanie

Twoje dane przetwarzamy zgodnie z naszą Polityką prywatności

Plan nieruchomości

Unikatowa oferta willi w dworkowym stylu na dużej działce o powierzchni 1800m2 - plan

Przewodnik po dzielnicy Krowodrza

Krowodrza - klimatyczna dzielnica ulubiona przez młodych mieszkańców, pełna kameralnej, modernistycznej zabudowy.

Poznaj dzielnicę, która otaza Stare Miasto od północy i łączy się z zielonym Zwierzyńcem poprzez spektakularne Muzeum Narodowe.

Poznaj dzielnicę, która otaza Stare Miasto od północy i łączy się z zielonym Zwierzyńcem poprzez spektakularne Muzeum Narodowe.

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony. Państwa prywatność ma dla nas ogromne znaczenie, a bezpieczeństwo danych to priorytet. Korzystamy z plików cookies, które pomagają nam dostosować treść do indywidualnych preferencji oraz dostarczać jeszcze wyższą jakość usług. Prosimy o wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies i zapoznanie się z polityką prywatności.