Loading...

Mieszkania na sprzedaż na warszawskim Starym Mieście

Hamilton May, jako biuro specjalizujące się w nieruchomościach o wyższym standardzie, prezentuje w swojej ofercie najbardziej wyszukane apartamenty i mieszkania dostępne na sprzedaż w obrębie warszawskiej Starówki.


Rynek wynajmów na Starówce

Mieszkania na warszawskiej Starówce cieszą się dużą popularnością osób ceniących prestiż lokalizacji, a także bliskość zarówno historycznego, jak i biznesowego centrum Warszawy. W dużej mierze nabywcami nieruchomości są lokalni inwestorzy.

Ceny lokali są uzależnione od standardu wykończenia oraz powierzchni lokali i wahają się od 10000 do 16000 zł/m2 . W większości na rynku dostępne są niewielkie mieszkania, najczęściej dwupokojowe, jednak apartamenty o powierzchniach ponad 100m2 również nie są rzadkością.


Nieruchomości na Starym Mieście

Stare Miasto, w większości zniszczone podczas II Wojny Światowej, zostało całkowicie zrekonstruowane. W latach 80 wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako jedyna odbudowa o tak rozległej skali. Większość budynków pochodzi z XVI i XVII wieku, jednak po wojnie jedynie ich fasady zostały przywrócone do oryginalnego stanu - wnętrza kamienic przybierały najczęściej nowy układ. Dzięki temu możliwe było zastosowanie nowocześniejszych rozwiązań technicznych.