Loading...

Hamilton May partnerem najnowszego raportu ThinkCo „Z wyższej półki”

Blog

...

Najnowsza publikacja ThinkCo skupia się na nieruchomościach luksusowych i o podwyższonym standardzie. Raport „Z wyższej pólki” to kompleksowa analiza rynku pod kątem definicji luksusu, charakterystyki klienta, perspektywy dla tego rynku w Polsce, także w kontekście najmów. Z publikacji dowiemy się między innymi, jak zmieniły się oczekiwania klientów na przestrzeni ostatnich lat, jakie udogodnienia mogą wskazywać na podwyższony standard nieruchomości, jak metraż wpływa na cenę za metr kwadratowy, jakie miejsca są najbardziej pożądane w kontekście zakupu nieruchomości wakacyjnej. Serdecznie zachęcamy do lektury raportu „Z wyższej półki”.

Pobierz raport .pdf

Raport dostarcza również szczegółowych danych w oparciu o analizy i komentarze partnerów: Otodom, NOHO Investment, Renters i Hamilton May, np.

  • Średnia cena za mkw. mieszkania w styczniu 2024 r wyniosła 17 321 zł w kurortach morskich i 16 024 zł w kurortach górskich.
  • 85% ofert dotyczących luksusowych nieruchomości w serwisie Otodom znajduje się w pięciu miastach.
  • Miastem o najwyższym % ofert mieszkań wysokiej jakości jest Gdańsk.
  • 31% apartamentów luksusowych znajduje się w Warszawie.

Dlaczego off market?
W raporcie „Z wyższej półki” zespół Hamilton May podzielił się interesującym case study. Jedna z naszych tegorocznych transakcji na warszawskim Wilanowie Królewskim dotyczyła sprzedaży domu za cenę ponad 6,5 miliona złotych i została sfinalizowana w około dwa miesiące od momentu przyjęcia oferty przez agencję. Nieruchomość została sprzedana off market – bez szeroko zakrojonej publicznej promocji. Dzięki narzędziom off maret, którymi dysponuje agencja, możliwe było połączenie stron transakcji w sposób szybki i precyzyjny.

Komentarza do raportu udzielił CEO Hamilton May Robert Watkins
„W ciągu ostatnich trzech lat obserwujemy na rynku nieruchomości tendencję „flight to quality”, kiedy to zamożni klienci indywidualni zwracają się w kierunku zakupu ekskluzywnych apartamentów, aby ochronić swój kapitał przed inflacją i szeroko rozumianą niepewnością. Z naszych danych wynika, że w tym czasie wartość luksusowych apartamentów wzrosła o około 50% w największych polskich miastach, a z pewnością są to ostrożne estymacje. Pomimo spowolnienia w czwartym kwartale 2023 r. ceny najmu apartamentów luksusowych odnotowały podobny wzrost, co oznacza utrzymanie rentowności najmu przy popycie napędzanym niską podażą, wojną w Ukrainie oraz wysokimi stopami procentowymi. Cieszymy się, że Hamilton May dzięki swojej ugruntowanej pozycji na rynku nieruchomości premium obsługuje transakcje off market, pozyskuje rzetelnych najemców i oferuje usługi zarządzania nieruchomościami, co zapewnia ochronę interesu naszych klientów w perspektywie długoterminowej".

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony. Państwa prywatność ma dla nas ogromne znaczenie, a bezpieczeństwo danych to priorytet. Korzystamy z plików cookies, które pomagają nam dostosować treść do indywidualnych preferencji oraz dostarczać jeszcze wyższą jakość usług. Prosimy o wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies i zapoznanie się z polityką prywatności.