Loading...

Zapraszamy na nową stronę internetową Hamilton May

Blog

...

Zapraszamy na nową stronę internetową Hamilton May

Historia Hamilton May zaczęła się w 2004 roku w Krakowie. Skupialiśmy się wówczas głównie na wspieraniu zagranicznych inwestorów na polskim rynku nieruchomości. Znana do wczoraj wersja naszego serwisu powstała dokładnie dekadę później, w 2014 roku. W momencie swojej premiery miała wszystkie elementy nowatorskiego serwisu nieruchomościowego: zoptymalizowaną wyszukiwarkę, wygodne kategorie, możliwość tworzenia koszyka nieruchomości czy szereg podstron z informacjami na temat lokalnego rynku.

Zarówno rynek, jak i nasza skala działań zmieniły się od 2014 roku, ale jedno pozostało niezmienne - potrzeba ciągłego zmieniania się na lepsze.

Proces zaczęliśmy pod koniec 2021 roku, gdy po dokładnym researchu w serwisie Clutch wyłoniliśmy najlepsze agencje interaktywne w Polsce. Na drodze selekcji wyłoniliśmy tę, z którą zdecydowaliśmy się na pełnowymiarową współpracę.

W efekcie pięciodniowych warsztatów z zakresu brandingu i UX wypracowaliśmy graficzny motyw przewodni Hamilton May, oparty o trzy słowa klucze:

  • mapę, jako przewodnik do celu,
  • drewno, ze względu na jego ponadczasowość,
  • technologię, jako skuteczne narzędzie naszej pracy.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Wdrożyliśmy nowoczesną typografię i odświeżyliśmy logotyp. Zdecydowaliśmy się na ciemniejszy, bardziej stonowany kolor tła, który pasuje do dojrzałej marki oraz na wykorzystanie motywu mapy połączonej z fakturą drewna.

Następnym krokiem były tygodnie projektowania widoków strony. W przeciwieństwie do wielu podmiotów na rynku, nigdy nie zdecydowaliśmy się na korzystanie z gotowych wzorów, a każdy element strony był projektowany przez zespół designerów i specjalistów UX.

Dzięki wsparciu audytorów SEO i pracy wewnętrznego zespołu copywriterskiego stworzyliśmy oryginalną, w pełni autorską treść, która niesie wartość użytkownikowi i daje się łatwo znaleźć w Google.

Do pracy ruszyły też zespoły fotografów Hamilton May, której efekty możecie podziwiać chociażby na naszych Miejskich Przewodnikach.

Przed nami tygodnie analiz i optymalizacji, które pozwolą jeszcze lepiej dostosować funkcje nowego serwisu do wymogów rynku. Zapraszamy do korzystania z nowej witryny!