Penthouse na najwyższym piętrze odnowionej kamienicy przy ul. Wiejskiej - Wiejska, Warszawa - na sprzedaż, ref. 7228 - Hamilton May
Wybierz nieruchomości, które chcesz obejrzeć
Wyczyść listę
Niepoprawny numer
Zapoznałem/łam się z treścią klauzili informacyjnej.

Penthouse na najwyższym piętrze odnowionej kamienicy przy ul. Wiejskiej


Hamilton May ma przyjemność zaprezentować wyjątkowy penthouse o powierzchni 264 metrów kwadratowych położony na przeciwko Sejmu Rzeczpospolitej. Apartament powstaje w zabytkowej kamienicy, pieczołowicie odnowionej przez dewelopera.

Ten jedyny w swoim rodzaju apartament znajduje się na najwyższym, piątym piętrze budynku z 1902 roku. Liczy on aż 264 metry kwadratowe i 6 pokoi, które zachowały oryginalny układ. Centralny punkt mieszkania stanowi przestronny salon z otwartą kuchnią o łącznej powierzchni 100 m2 wychodząca na taras o ekspozycji wschodniej. Z salonu można bezpośrednio przejść do dwóch pokoi, które mogą pełnić funkcję sypialń gościnnych lub gabinetów. W północnym punkcie mieszkania, tuż przy wejściu, znajdziemy jeszcze garderobę/składzik oraz toaletę.

Zachodnie skrzydło mieszkania stanowi jego część prywatną. Znajdują się tu trzy sypialnie, z czego jedna - typu master - posiada osobną garderobę i pokój kąpielowy. W tej części zlokalizowana jest też dodatkowa łazienka. Mieszkanie jest wyposażone w instalacje internetowe i telewizyjne oraz wideodomofon. Całą inwestycję obejmuje monitoring. Termin oddania mieszkania to 31 marca 2016 roku.

Wiejska 11 to 5-piętrowy budynek mieszkalny oryginalnie powstały w 1902 roku. Od 2015 roku gruntowną renowację prowadzi w nim renomowany deweloper, przystosowując lokale do potrzeb najbardziej wymagających nabywców. Jednym z największych walorów inwestycji jest fakt, że została ona wpisana do rejestru zabytków, jako przykład typowej warszawskiej zabudowy mieszkaniowej przełomu XIX i XX wieku. Budynek ma oryginalną bryłę oraz pierwotny układ pomieszczeń. Reprezentacyjne klatki schodowe zachowały posadzki na piętrach i podestach, wyłożone wzorzystymi płytkami ceramicznymi. O stylu nieruchomości świadczą także elementy dekoracyjne takie jak tarcze herbowe z girlandą i stylizowane skrzydlate smoki czy drzwi z dekoracją snycerską w formie liści akantu, cekinów, ćwieków i girland. Kamienica posiada trzy oficyny. W budynku znajdziemy całodobową recepcję, parking podziemny i windę.

Historycznie ulica Wiejska łączyła Starą Warszawę z Ujazdowem, obecnie z kolei biegnie z pl. Trzech Krzyżu do ul. Pięknej. W okolicy znajdują się liczne budynki administracji publicznej, punkty usługowe, banki, restauracje, kawiarnie czy placówki dyplomatyczne. W zasięgu kilku minut piechotą stacja metra Politechnika, stacja kolejowa Warszawa Powiśle, plac Konstytucji, plac Zbawiciela oraz Łazienki Królewskie. Zarówno Stare Miasto jak i Dworzec Centralny znajdują się odległości spaceru. Punkt charakteryzuje się doskonale rozwiniętą siecią komunikacji miejskiej. Stacja drugiej linii metra Centrum Nauki Kopernik znajduje się kilkaset metrów od budynku.

Cena sprzedaży: 7 000 000 PLN brutto (zawiera VAT) + miejsce w parkingu podziemnym.

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem celem uzyskania bliższych informacji.

Zdjęcia nieruchomości

Jesteś zainteresowany tą nieruchomością?
Zadzwoń do Hamilton May od 9:00 do 17:00 na: (+48) 22 428 16 15
bez prowizji
Jesteś zainteresowany tą nieruchomością?
Zadzwoń do Hamilton May od 9:00 do 17:00 na:
(+48) 22 428 16 15
Prosimy o kontakt, by uzyskać informacje o naszej prowizji.
oferta nr 7228
Inwestycja

Miasto
Warszawa

Ulica

Dzielnica

cena
7 000 000 PLN
(1 643 347 EUR)

cena/M2
26 515 PLN

Powierzchnia
264m2

Sypialnie
4

łazienki
2

od centrum
1km

piętro
5

data aktualizacji
08-05-2017